Škola záhoráckych tancov

Na našich tanečných kurzoch a workshopoch máte možnosť naučiť sa záhorácke ľudové piesne a tance. Je jedno či ste folklórne zoskupenie alebo len nadšení jednotlivci.

Čo ponúkame


Naši taneční lektori

Kristína Polachová pochádza zo Skalice, kde začínala v detskom súbore Skaličánek. Vyštudovala tanečné konzervatórium a v súčastnosti je študentkou etnológie (ÚMKTKE) v Nitre.

Je učiteľkou ľudového tanca na ZUŠ v Trnave a pôsobí ako umelecká vedúca v UFS Trnafčan. Dvakrát získala v páre strieborné pásmo na celoslovenskom kole súťaže Šaffova ostroha.

Alexander Krajčír pochádza zo Závodu a už ako 5-ročný "pričuchol" k miestnemu dedinskému folklóru. V roku 2015 založil občianske združenie a folklórny portál Záhorácky folklór. Po pôsobení vo folklórnych súboroch v Bratislave spoluzaložil v roku 2016 Folklórnu skupinu Lanšper, ktorú aj vedie. 

Trikrát zvíťazil v páre v krajskom kole súťaže v ľudovom tanci Šaffova ostroha a reprezentoval Záhorie na celoslovenskom kole. Od roku 2017 s rodinou rekonštruuje ľudový Dom 1890 v Závode. Hrá na husle, violu, kontrabas, gitaru, basgitaru a bicie.

Bea Krejčiová pochádza z Borského Mikuláša a rázovitému "búranskému" folklóru sa venuje od detstva. Pôsobila v Obecnom kultúrnom spolku SLZa, ktorý prezentuje miestny folklór a tradície. Skúsenosti zbierala aj rôznych na tanečných domoch a kurzoch. Získala certifikát tanečného pedagóga Petra Lévaia. 

V súčasnosti je umeleckou vedúcou Detského folklórneho súboru Studnička v Borskom Mikuláši. ktorý vedie od roku 2016.


Informácie ku kurzom:

  • Kurzy prebiehajú v tanečnej sále v Závode (max. 16 ľudí) alebo na ľudovom dome v Závode (max. 24 ľudí)
  • Na tréning si prineste tanečné (športové) oblečenie a tanečnú obuv, najlepšie však čižmy s tvrdou sárou
  • Všetky tréningy prebiehajú na reprodukovanú hudbu, avšak je možné zabezpečiť aj muzikantov
  • Výuka sa môže konať aj vo vašich priestoroch či na rôznych podujatiach. Vyučujeme v tanečnej sále, ale aj na na tráve :) 

Adresa tanečnej sály: OÚ Závod, Sokolská 243, 908 72 Závod